Tisíckrát - Citáty, Moudrosti, Aforismy | Tisíckrát - citáty, moudrosti, aforismy

Tisíckrát - Citáty, Moudrosti, Aforismy

Image Image Image
Kniha Tisíckrát Kniha Tisíckrát Kniha Tisíckrát

Stáhněte si: prezentace malovaných kamenů

CITÁTY MAJÍ VĚTŠÍ CENU NEŽ SE TOBĚ SNAD ZDÁ.
ONY VYSVĚTLUJÍ, DOKAZUJÍ, SROVNÁVAJÍ...

Přála bych si, aby si myšlenky, prostřednictvím těchto stránek, našly cestu k lidem. Je v nich moudrost, zkušenost, ponaučení, humor, potěšení, dovedou pohladit na duši.

Začala jsem se věnovat této sběratelské činnosti (tj. shromažďování citátů, myšlenek a moudrostí) v souvislosti s tím, jak se vyvíjela má výtvarná aktivita. V roce 1986 jsem začínala malovat, a to nejen miniaturní obrázky, ale i malby na kamenech. Na malované kameny jsem psala speciálně sestřiženým štětcem první texty. Tenhle nápad se mi stal osudným, neboť o malované kameny s textem byl zájem.

Stala jsem se sběratelkou zajímavých myšlenek, nikoliv však jejich "autorů". Proto se omlouvám za tento nedostatek. Pokud je mi autor neznámý, následují za textem tři tečky ... . Neuvádím ani, odkud každý uvedený text pochází, většinou je předán z tzv. "druhé ruky", z generace na generaci, u některých ze století do století a některé přežívají celá tisíciletí a mají i v dnešní době stále svou platnost. Jsou hodné dalšího uchování pro budoucí generaci.

Chtěla bych poděkovat těm, kteří mi pomohli obohatit sbírku textů. Před lety jsem si říkala, že až jich bude tisíc, pokusím se je vydat. Ten čas nastal...

Helena Čížková